Bolestné, jeho výše a náhrada škody

Mezi naše nejčastější kauzy patří bolestné v souvislosti s dopravní nehodou. Věnujeme se jak fyzické újmě, tak i psychické bolesti, které k bolestnému neodmyslitelně patří. Jedná se o velmi komplikovanou část práva, ve které se jedinec neobejde bez odborné pomoci advokáta, lékaře či soudních znalců. Zajistíme pro vás vše potřebné, aby byla celá kauza vyřešena rychle, efektivně a profesionálně.

Bolestné

Vyplacení za bolestné můžete mít hned

Bolestné lze vypočítat ve chvíli, kdy k němu došlo a není nutné čekat na celkové uzdravení. Je tedy možné mít vyplacenou část náhrady škody již v průběhu léčby. Mezi klienty se setkáváme také s tím, že není velké povědomí o tom, že lze o bolestné v případě dalších obtíží žádat i opakovaně. U komplikovaných případů řešíme také trvalé následky a s tím spojené ztížení společenského uplatnění.

Zajistíme znalce i odborné posudky

Spojte se s námi a využijte svá práva na maximum. Máme v oblasti vymáhání bolestného a náhrady škody mnohaleté zkušenosti, vybudovanou síť odborných znalců a dokážeme našim klientům vybojovat maximum. Naším cílem je mimosoudní dohoda, která je pro obě strany nejvýhodnější, ale v případně náročných sporů vás zastoupíme také u soudu.

Poslat dotaz

Výše bolestného se každý rok mění

Finanční kompenzace za bolestné se vypočítává z bodového hodnocení, které vychází z posouzení konkrétní diagnózy (popř. problémů a omezení vzniklých zraněním) a násobení bodů za bolestné. V základu se body za bolestné dělí do dvou skupin:

  • Bolestné pro pracovní úrazy a úrazy ve škole ve výši 250 Kč za jeden bod.
  • Bolestné pro nepracovní úrazy se počítá z průměrné roční mzdy a jedná se o jedno procento z této částky.

Tento základ se však může ještě navýšit až o 20 % podle závažnosti a přihlíží se i k dalším okolnostem zdravotního stavu a kvality života poškozeného. Výše bolestného podle bodové tabulky tedy nemusí být konečná.

Body za bolestné v letech 2014–2021

Rok Hodnota bodu
2014 251,28 Kč
2015 256,86 Kč
2016 264,67 Kč
2017 275,89 Kč
2018 295,04 Kč
2019 318,85 Kč
2020 341,25 Kč
2021 356,11 Kč

Odborné právní služby nejen u dopravních nehod

Nebuďte v těchto chvílích na celou záležitost sami a nechte na nás jednání s protistranou. Ať už se jedná o poškození zdraví či majetku nebo související jednání s pachatelem či pojišťovnou – o vše se postaráme na míru vašim potřebám. Ušetříte s námi čas i stres, a především se domůžete nejvyšší možné částky za odškodné. Neváhejte nás kontaktovat, rádi se do vašeho případu pustíme.

Chci se zeptat